Dziewczyny z Pszczółek napędziły nam strachu

Pięć porażek w siedmiu meczach. Młodzi bałtykowcy mają o czym myśleć, bo z przegranych, zanim o nich zapomnimy, trzeba wyciągać wnioski. Oby niedziela poprawiła nam humory.

2007 (D2), sobota 11:00
BAŁTYK - Jaguar II Gdańsk 0:4 (0:0)
BAŁTYK: Kondracki - K. Lewandowski, P. Leszczyński, Różewski, Eski, Maćkiewicz, M. Galas, Rakowski, M. Łoś
oraz Chromiński, Pietruszka, Bloch

Biało-niebiescy długo opierali się liderowi z Gdańska (rocznik 2008), który objął prowadzenie w 35 min (druga bramka padła w 40.). W końcówce, gdy nasz zespół odkrył się, stracił dwa gole i także 3. miejsce w tabeli na rzecz Gryfa. W czwartek w Wejherowie zaległy mecz z żółto-czarnymi, być może decydujący, która z drużyn będzie mieć szansę awansu z 3. miejsca.

2008 (D2), sobota 11:00
Potok II Pszczółki - BAŁTYK II 3:8 (2:1); Marcel Szulc 4, Charamsa 2, Lackowski, Iwaszczuk
BAŁTYK II: Miszke - Iwaszczuk, Bogdan, Pawlak, Szczepański, M. Lupa, Charamsa, Marcel Szulc, Bartlewski
oraz Kocoń, Gorzejewski, Lackowski

Nasi najmłodsi ligowcy postanowili przyprawić swojemu trenerowi kilka siwych włosów. Dziewczęta z Pszczółek (dotąd bez punktu) prowadziły już 2:0. Gola kontaktowego - swojego pierwszego w lidze - strzelił Maciej Lackowski, a po przerwie padło siedem kolejnych. Przeciwniczki w większości było o trzy lata starsze, lecz z czasem piłkarskie argumenty wzięły górę. Odnotujmy ligowy debiut Tomasza Gorzejewskiego

2007 (D2), sobota 13:00
BAŁTYK III - Sopocka AP II 0:4
BAŁTYK III: Kondracki - Becker, Piórkowski, Chromiński, Kaczyński, Pietruszka, Malanowski, Angowski, Bloch
oraz Nowak, Bala, M. Kwiatkowski, O. Stanulewicz

U-17 (B1), sobota 15:00
BAŁTYK - KTS-K Luzino 1:5 (1:2); Józefczak (25)
BAŁTYK: Janta - Gębski, Błażewicz, Pułtorak, Adamczyk, Hebel, Potrykus, Sadowski, Gowiński, Sokalski, Józefczak
oraz Tkaczuk, Bagiński, Wolak, Dobrakowski, Królak, Nasierowski

Zasłużona wygrana gości, którzy po 10 minutach i dwóch stałych fragmentach mieli przewagę dwóch goli. Marek Marciniak dzieli minuty na całą - bardzo szeroką - kadrę i dzis bałtykowcy byli wyraźnie słabsi. O 1. miejscu w grupie 1 przesądzi mecz z Olimpikiem za tydzień na NSR.

2004 (C1), sobota 16:00
Gryf Tczew - BAŁTYK 3:2 (3:0); P. Kwiatkowski (50, 80)
BAŁTYK: Dalecki - Ciećwierz, Krassowski, Przygodzki, Jeżyk, P. Kwiatkowski, Wiśniewski, J. Grota, Witman, K. Ponichtera, Sierzputowski
oraz Jarząb, Lemańczyk, Dobbek

W 7 min było już 2:0 dla Gryfa, w 8. jeden z rywali otrzymał czerwoną kartkę, ale to nie przeszkodziło gospodarzom w podwyższeniu rezultatu. To był bardzo nerwowy, chaotyczny mecz z dużą liczbą kar. Po przerwie biało-niebiescy osiągnęli dużą przewagę, jednak do uratowania punktu zabrakło im i czasu, i skuteczności.

2005 (C2), sobota 17:00
BAŁTYK - KTS-K II Luzino 3:5 (1:3); S. Stanulewicz, Kaliszewski, Gajda
BAŁTYK: J. Leszczyński - S. Stanulewicz, Kaliszewski, Suliński, Kułakowski, Popławski, Klamrowski, K. Galas, Gajda, Oliwier Hewelt, Sawicz
oraz Daleki - S. Wysocki, S. Kwiatkowski, Brzezowski, Bujak, Kaczmarek

Od gola na 1:0 do katastrofy 1:5 i być może utraty szans na udział w barażu. Błędy w defensywie i koszmarna nieskuteczność gdynian przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcie, chociaż trzeba pamiętać, że KTS-K należy do ścisłej czołówki ligi pomorskiej. Bałtyk musi dalej punktować, jednocześnie liczyć na potknięcie Gryfa (niebawem zagra w Luzinie).

2006 (D1), sobota 19:00
BAŁTYK II - Gryf Wejherowo 4:1 (2:1); Bożek, Zapaśnik, Marcin Szulc, Kurzyński
BAŁTYK II: Olgierd Hewelt - Albin, Kocot, Cepkow, Kasprzak, Bożek, Obara, Krystian Grota, Kruszczyński
oraz Stanik - Piepka, Pluta, Zapaśnik, Kurzyński, Wesołowski, Witzon, Marcin Szulc

Przekonująca - piąta w rundzie wiosennej - wygrana naszych "rezerw" z wiceliderem grupy 2. Oprócz goli też kilka zmarnowanych szans.