Czas rewanżów

Rehabilitacja zespołu U-15 w dalekim Debrznie. Być może najlepszy w sezonie występ rocznika 2009. Trudne mecze "dwójek".

1. liga woj. U-15
MKS Debrzno - BAŁTYK AP 2:4 (1:2); J. Wyszomierski (22), Marcin Szulc (30), Oliwier Hewelt (42), Zapaśnik (72)
BAŁTYK AP: M. Izdebski - J. Wyszomierski, S. Kaczmarek, Kasprzak, Jóskowski, Pluta, Zapaśnik, Kurzyński, Czukiewicz, Oliwier Hewelt, Marcin Szulc
oraz Olgierd Hewelt - Stachowiak, Pietruszka

Jesienią przegraliśmy z MKS 2:4, więc rachunki zostały wyrównane. Podopieczni Artura Domerackiego mieli też zadrę w sercu po pechowym remisie z U-2 Bytów w poprzedniej kolejce. I tym razem wykazali się niefrasobliwością - minutę przed przerwą, po rzucie rożnym, stracili pierwszego gola, a ledwie 15 sekund po powrocie z szatni pozwolili gospodarzom wyrównać. - Wygraliśmy, ale to nie był nasz dobry występ - surowo ocenił trener biało-niebieskich. - Na plus znakomita murawa i słoneczko, no, i trzy punkty.

2. liga woj. U-13
BAŁTYK AP II - Piki Gdańsk 0:9 (0:2)
BAŁTYK AP II: Miszke - Bułaś, Gubernat, Kleszczyński, Nowak, M. Prokop, Nowakowski, Bogucki, R. Czerwionka
oraz Alan Wiese, Dolata

Liga U-12 (grupa 2)
BAŁTYK AP - Sopocka AP 3:1 (0:1); Tatrocki (40-karny), Adrian Sęk (45), Gazda (65)
BAŁTYK AP: A. Drenda - Dolniak, Gruszka, Tatrocki, Adrian Sęk, Adam Sęk, Mirowski, Dzikowski, Staniszewski
oraz Szpiller, Murawski, Gazda

Konfrontacja z trzecim zespołem ligi wypadła całkiem okazale. Do przerwy bałtykowcy przegrywali 0:1 po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką (10), ale zanim do tego doszło nasz zespół miał okazje na 2-3 gole. - Chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem i konsekwencją, mimo że długo pracowali na wyrównanie, wiedzieli co i jak grać - komentował Bartosz Kultys. - Udany mecz, nie wykluczam, że najlepszy w sezonie, aczkolwiek nie wiem, jaki był skład gości. Czy ten sam z jesieni, gdy przegraliśmy 0:2? Przy stanie 1:2 nie zabrakło emocji, bo sopocianie dwa razy trafili w słupek, jednak sami stworzyliśmy tyle szans bramkowych, że końcowy wynik jest zasłużony.

Liga U-12 (grupa 3)
Sparta Gdańsk - BAŁTYK AP II 6:3 (4:2); Wittbrodt 2, Sikorski
BAŁTYK AP II: Kołtonowski - Wittbrodt, Lewicki, W. Drywa, Krefta, Tokarski, Mieczkowski, Horała, Sikorski
oraz Żółtowski, Alex Wiese, Włoch

Pierwszy ligowy dublet Oliwiera Wittbrodta. I kolejna nauka zebrana przez naszych najmłodszych ligowców. - Gospodarze postawili na siłową i ostrą grę, było dużo fauli - relacjonował Bartosz Lewandowski. - Drużyna zostawiła serducho na boisku i mimo porażki wracamy do Gdyni z kilkoma plusami.