Fifty-fifty

Wysokie zwycięstwa juniorów młodszych. "Kareta" Roberta Stachowiaka. Trudne początki wiosny dla teamu U-15. Bardzo ważny weekend za rocznikiem 2008.

1.liga U-17
Beniaminek Starogard Gd. - BAŁTYK AP 0:9 (0:5); Klawikowski (2, 7, 65), Klamrowski (12, 14), samobójcza (28), Kaliszewski (56), Jóskowski (67), K. Galas (83)
BAŁTYK AP: Pączek (46 Leszczyński) - W. Łoś, Kaniewski, S. Stanulewicz - K. Galas, Koriat, Kaliszewski, Chyliński - Gajda, Klawikowski, Klamrowski
oraz Stachowiak, Pawlicki, Jóskowski, P. Piotrowski, Hewelt

Tydzień po tygodniu biało-niebiescy strzelają po 9 goli, ale prawdziwe wyzwania dopiero przed nimi, kolejno mecze z Jantarem (wicemistrz jesieni), Arką (spadkowicz z CLJ) i Gedanią (mistrz jesieni). W Starogardzie tym razem z szerszą reprezentacją rocznika 2006. Cały kwintet miał wejść po przerwie, lecz kłopoty Juliusza Siepetowskiego podczas rozgrzewki sprawiły, że Iwo Chyliński pokazał się od pierwszej minuty. - Wszyscy zagrali, wszystkie bramki padły z gry, zawodnicy z zespołu U-16 pozytywnie - ocenił Szymon Hartman.

1.liga U-16
BAŁTYK AP - Piki Gdańsk 9:1 (7:1); Protas (3, 64), Stachowiak (6, 20, 22-karny, 28), Marcin Szulc (11, 25), Wyszomierski (74)
BAŁTYK AP: S. Stanik (46 M. Izdebski) - Jóskowski, Wyszomierski, S. Kaczmarek, Chyliński - Protas, Hewelt, Kurzyński - Marcin Szulc, Folega, Stachowiak
oraz Sawirski, Maliszewski, M. Otachel, P. Piotrowski, Domański, Pluta

Drugie najwyższe zwycięstwo R.2006 w sezonie, los chciał, że z drużyną, z którą straciliśmy punkty jesienią (2:2). Eksplozja skuteczności Roberta Stachowiaka (4 gole + asysta w 1. połowie), który w całym roku 2021 wpisał się na listę strzelców dwukrotnie, a i to jedynie w drugim zespole. - Robert wzorowo przepracował okres przygotowawczy i czuliśmy, że będzie jednym z liderów - komentował grę Damian Bedynek. - Drużyna była głodna ligi, gry na NSR i żądna rewanżu za pierwszy mecz z Pikami.
Cieszy występ Bartłomieja Kurzyńskiego, który we wrześniu złamał nogę. Czekamy na powrót Jana Czukiewicza i Kacpra Kasprzaka po kontuzjach. W niedzielę nie zagrał też Oskar Zapaśnik, ale on akurat z powodów formalnych (brak ważnej karty  zdrowia).

1.liga U-15 (gr. mistrzowska)
Chojniczanka - BAŁTYK AP 3:2 (3:0); Gryglicki, Pietruszka
BAŁTYK AP: Kondracki - Labudda, Narloch, Dajnowiec - M. Galas, O. Stanulewicz, M. Łoś, Pietruszka - Eski, Maćkiewicz - Gryglicki
oraz Lewandowski, Rakowski, Bednarczyk

Trzecia porażka biało-niebieskich w grupie mistrzowskiej, którzy do Chojnic pojechali w skromniejszym składzie (Dominik Chromiński - pauza za czerwoną kartkę, Jan Różewski - R.2008, Jakub Wyszomierski - U-16) - Źle zaczęliśmy, pierwszą połowę przespaliśmy, aczkolwiek mieliśmy swoje szanse - wyjaśniał Artur Domeracki. - Jest niedosyt, że nie zdołaliśmy wyrównać, ponieważ była na to szansa. Próbujemy grać w ustawieniu jak reprezentacja Polski, z kolejki na kolejkę wygląda to lepiej. Doczekamy się wygranej na pewno.

2.liga U-15 (gr.2)
Pokolenia LG - BAŁTYK AP 4:2 (0:2); Chromiński, samobójcza
BAŁTYK AP II: Makander - Kudrycki, Dobrosielski, Pek, Drelicharz - Kaczyński, Wolny, Łuczak - Chromiński, Lewandowski, Malanowski
oraz Cholewiński

2.liga U-14 (gr.1)
BAŁTYK AP - Stolem Gniewino 1:2 (1:1); Charamsa (25)
BAŁTYK AP: Łakomski - Telszewski, Mazurkiewicz, Frolików, P. Stasiak, Lupa, Reszel, Domagała, Różewski, Charamsa, Michał Szulc
oraz Cichoń, Daleki, Minga, L. Pietrzyk, Drzazgowski

To był mecz o 1. miejsce i prawdopodobnie o bezpośredni awans. Gdynianie ponownie przegrali z liderem 1:2 i odrobić stratę 6 pkt. (a właściwie 7 z powodu bilansu bezpośrednich spotkań) będzie trudno. W ostatniej akcji - po rzucie rożnym - gdy pod bramkę gości pobiegł nawet Dorian Łakomski, uratowała rywali poprzeczka. - Stolem dobrze otworzył mecz, objął prowadzenie w 8 minucie, ogólnie w początkowym kwadransie mieliśmy kłopot z ich agresywną grą, ale to szybko minęło - relacjonował Maciej Filip. - Po przerwie gra toczyła się na połowie gości, lecz przez nieporozumienie bramkarza ze środkowymi obrońcami straciliśmy gola na 1:2. Czasu pozostawało sporo, niestety, nie zdołaliśmy skierować piłki do siatki

2.liga U-14 (gr.3)
Jaguar III Gdańsk - BAŁTYK AP II 2:3 (1:0); Mazurkiewicz (55), Michał Szulc (59), Charamsa (66)
BAŁTYK AP II: Łakomski - Minga, Telszewski, Reszel, Lupa, Domagała, Mazurkiewicz, P. Stasiak, Frolików, Michał Szulc, Charamsa
oraz Daleki, Drzazgowski, L. Pietrzyk, Cichoń

Spotkanie w Gdańsku miało zbliżony ciężar gatunkowy. Zwycięstwo utrzymywało nas w rywalizacji. Jaguar III - jak Stolem w grupie 1 - do tej pory nie stracił punktu, a bramek zaledwie siedem. Na początku 2. połowy nasz zespół zawisł na włosku, gospodarze prowadziliby 2:0, gdyby wykorzystali rzut karny (pudło). Doprowadził do remisu nasz kapitan Alan Mazurkiewicz, lecz lider grupy 3 nie zmarnował następnej "jedenastki" i było 1:2. To jednak tylko zmotywowało gdynian. Decydujący gol padł po akcji Mateusza Frolikowa, który minął obrońcę i dośrodkował z prawej strony. Stanisław Charamsa z rywalem na plecach idealnie wbiegł w tempo i strzelił obok bramkarza. - Gdańszczanie to lepszy zespół niż Stolem, szukający gry kombinacyjnej, mimo to grać przeciwko nim było łatwiej, sami chcemy grać piłką - mówił trener Filip. - Cieszę się, że chłopcy podnieśli się w krytycznym momencie. Pracujemy dalej.

Stolem raczej pozbawił biało-niebieskich szans na awans z grupy 1, ale w trzeciej ocenilibyśmy sytuację na fifty-fifty.

2.liga U-13 (gr.1)
Cassubian Bolszewo - BAŁTYK AP II 0:3 (0:1); Nowak 2, Dzikowski
BAŁTYK AP II: A. Drenda - Szpiller, Dolata, Dolniak, Kleszczyński, Gruchała, Dzikowski, Nowak, Hermaniuk
oraz Słomowicz, Staluszka, Griffin

Liga U-12 (gr.2)
GAP Dąbrowa - BAŁTYK AP 0:6 (0:3); Wowerka, Horała, Lasocki, Alex Wiese, Wittbrodt, Tokarski
BAŁTYK AP: Kołtonowski - Wowerka, Mieczkowski, Zamorski, Lasocki, Tokarski, Wittbrodt, Żółtowski, Horała