Piętnaście goli w meczu na szczycie

Piąta z rzędu, jednocześnie niecodzienna wygrana juniorów starszych. Rocznik 2007 pokonał wicelidera z Ustki. W środę drużyna U-17 strzeliła osiem goli w derbach Gdyni.

Podzielona na cztery dni majówkowa kolejka wypadła pozytywnie dla biało-niebieskich (bilans 7-0-1). Zwieńczył ją wieczorny efektowny występ podopiecznych duetu Hartman-Izdebski, którzy w 1. połowie konfrontacji z liderem z Ustki wbili mu pół tuzina goli, a po przerwie... jeszcze więcej. Co prawda niepokonany do dzisiaj Jantar (jesienią potrafił ograć Chojniczankę, która awansowała do LM U-19) wiosną spisuje się słabiej i zapewne rywalizuje w zmienionym składzie (m.in. remis z Kolejarzem), ale i tak dwucyfrowy wynik końcowy w meczu na szczycie robi wrażenie. Rozpoczęliśmy piątką juniorów młodszych w "11" (po przerwie zagrali dwaj następni), nie mogli wystąpić starsi i podstawowi zawodnicy Adam Kołecki i Dawid Laga
Bałtyk prowadził od 3 min, lecz kluczowe było pięć minut przed zejściem na przerwę. Przyjezdni strzelili gola w 36 min, na co w 40. znakomitym wolejem z ok. 25 m popisał się Piotr Kaliszewski. Było 3:1, a do momentu gwizdka do szatni zdążyliśmy zobaczyć kolejne 3 bramki! Jantar był wyraźnie słabszy, jednak gra gdynian cieszyła oko.
FOTORELACJA

Raduje również postawa zespołu U-15, który mimo istotnego osłabienia (po derbach z Arką aż czterech graczy pauzowało za kartki) wyszarpał zwycięstwo z Jantarem, z którym w marcu przegrał 1:2. Seria pięciu meczów bez porażki wywindowała gdynian na 4. miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej. Bałtyk prowadził 2:0 po kolejnych trafieniach Pawła Gryglickiego (nr 36 i 37, czyli ubiegłoroczny rekord "Lewego jest poważnie zagrożony :), który świetnie wychodził do prostopadłych zagrań od kolegów. Goście złapali kontakt dwie minuty po przerwie. - To był mecz, w którym musieliśmy powalczyć, bo mimo ich porażki to po stronie ustczan była inicjatywa - ocenił po meczu Artur Domeracki.

1.liga U-19 (gr.1)
BAŁTYK AP - Jantar Ustka 13:2 (6:1); Betlejewski (3, 42, 44), Klamrowski (22, 45, 83), Kaliszewski (40), Jeżyk (47-karny), Klawikowski (58), Gajda (59, 80), Sochacki (62), Michniewicz (72)
BAŁTYK AP: Dalecki - Michniewicz, Kaniewski, Jeżyk, W. Łoś, Kaliszewski, Klamrowski, Jarząb, Sochacki, K. Galas, Betlejewski
oraz Parol - Swajda, Gajda, Klawikowski

1.liga U-17
27.04. BAŁTYK AP - AP KP Gdynia 8:0 (4:0); Gajda (14, 39), Kaniewski (21, 83), Mitianiec (36), Kasprzak (49), Kaliszewski (60), Marcin Szulc (78)
BAŁTYK AP: Pączek (46 S. Stanik) - Kasprzak, Wachowicz (46 W. Łoś), Kaniewski, Koriat (46 Zapaśnik), Kaliszewski, Mitianiec (56 Hewelt), K. Galas, Klamrowski, Klawikowski (56 Marcin Szulc), Gajda

1.liga U-15 (gr. mistrzowska)
BAŁTYK AP - Jantar Ustka 2:1 (2:0); Gryglicki (7, 30)
BAŁTYK AP: Kondracki - Chromiński, Wyszomierski, Dajnowiec, O. Stanulewicz, Różewski, M. Galas, M. Łoś, Maćkiewicz, Pietruszka, Gryglicki
oraz Lewandowski, Łuczak, Bednarczyk

2.liga U-14 (gr.3)
BAŁTYK AP II - Sporting Leźno 13:0 (5:0); Frolików (18, 34), Michał Szulc (29), P. Stasiak (31), Mazurkiewicz (37, 41, 43, 50, 57), Cichoń (54), L. Pietrzyk (67), W. Pietrzyk (77), Minga (78)
BAŁTYK AP II: Łakomski - Telszewski, Mazurkiewicz, Frolików, P. Stasiak, Lupa, Reszel, Daleki, Minga, Domagała, Drzazgowski
oraz Miszke - Cichoń, Michał Szulc, Bogdan, L. Pietrzyk, W. Pietrzyk

2.liga U-13 (gr.1)
BAŁTYK AP II - Latarnik Choczewo 7:2 (3:1); P. Nowakowski 4, Hermaniuk, Świetlikowski, A. Drenda
BAŁTYK AP II: Drenda - Staluszka, Kleszczyński, Hermaniuk, Gazda, Dolniak, Król, Dzikowski, Słomowicz
oraz Świetlikowski, R. Czerwionka, M. Nowakowski, P. Nowakowski

2.liga U-13 (gr.2)
Victoria Gdańsk - BAŁTYK AP 1:7 (1:2); C. Sawosz 2, Sierakowski 2, Król, Adam Sęk, Gruszka
BAŁTYK AP: A. Drenda - Gruszka, Pieronek, Kornath - Staniszewski, Sierakowski, Adrian Sęk, Gazda - Adam Sęk