Derby BG o Puchar Prezesa

Juniorzy starsi zagrają o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN z... kolegami z SKS Bałtyk. Drużyny U-17 i U-15 celują w miejsca na podium. Paweł Gryglicki z golem nr 40.

1.liga U-19 (gr.1)
BAŁTYK AP - Sobieski Gniew 22:0 (11:0); Betlejewski 5, Klamrowski 3, Sochacki 3, Laga 2, Jarząb 2, Mitianiec 2, Gajda 2, Siepetowski 2, Kołecki
BAŁTYK AP: Dalecki (46 Parol) - K. Galas (46 Siepetowski), Kaniewski (46 S. Stanulewicz), Kołecki - Mitianiec, Klamrowski, Laga, Jarząb - Gajda, Betlejewski, Sochacki

Goście, mimo że nie zdobyli dotąd na boisku ani jednego punktu, przyjechali powalczyć na terenie lidera, który w środku tygodnia zgubił pierwsze punkty w rundzie wiosennej (zagraliśmy w Gdańsku bardzo słabo). Pod nieobecność kilku podstawowych zawodników (Jeżyk, Kaliszewski, Klawikowski, Michniewicz) Szymon Hartman zestawił kadrę meczową w połowie z juniorów młodszych. Mimo to Bałtyk był zdecydowanym faworytem, po wyniku widać, że nie mogło być inaczej.
Gdynianie zakończą więc ligę na 1. miejscu w grupie 1 (w ostatniej kolejce pauzujemy) i w nagrodę rozegrają dodatkowy mecz z mistrzem grupy 2. Wstępny termin - 18.06.

25.05. Stoczniowiec Gdańsk - BAŁTYK AP 2:1 (0:0); K. Galas (88)
BAŁTYK AP: Dalecki - Michniewicz, Kaniewski, Jeżyk, Swajda, Laga, Sochacki, Jarząb, Gajda, Klawikowski, Klamrowski
oraz Parol - K. Galas, Siepetowski, Mitianiec

1.liga U-17
BAŁTYK AP - Gryf Wejherowo 10:0 (4:0); Marcin Szulc (1, 2, 43, 49), S. Stanulewicz (26), Stachowiak (63, 79), Kurzyński (64), Protas (78, 86)
BAŁTYK AP: Pączek - Piotrowski, Kaniewski, S. Stanulewicz - K. Galas, Kurzyński, Koriat, W. Łoś - Zapaśnik, Marcin Szulc, Hewelt
oraz M. Izdebski - Maliszewski, Stachowiak, Protas, Jóskowski

Mecz juniorów młodszych (10 zawodników z rocznika 2006) odbył sie na NSR bezpośrednio po starszych i gdy po 120 sekundach prowadziliśmy 2:0 wystąpiła obawa, że i to spotkanie będzie przesadnie jednostronne. Ostatecznie nie aż tak, chociaż biało-niebiescy już po 26 minutach (celna "główka" Szymona Stanulewicza) mieli wygraną w garści. Marcin Szulc osiągnął granicę 15 goli w rundzie wiosennej (łącznie w ligach U-17 i U-16).

1.liga U-15 (gr. mistrzowska)
Jaguar Gdańsk - BAŁTYK AP 2:5 (0:0); Maćkiewicz (41, 80), M. Galas (43), M. Łoś (64), Gryglicki (80+2)
BAŁTYK AP: Kondracki - Chromiński, Narloch, Różewski - M. Galas, Wyszomierski, O. Stanulewicz, Pietruszka - Maćkiewicz, Gryglicki, M. Łoś
oraz Dajnowiec, Eski, Rakowski

Od pierwszych minut bałtykowcy przeważali, ale marnowali szanse bramkowe, przez co na przerwę schodzili przy remisie. Za to krótko po przerwie, bo w ciągu trzech minut objęli dwubramkowe prowadzenie, które zasłużenie dowieźli do końca mimo chwilowego kryzysu (od stanu 0:3 gospodarze strzelili dwa gole). W tym czasie mocno padał deszcz.
- Rywale przyjmowali nas na własnej połowie, więc graliśmy atakiem pozycyjnym i przez dłuższy czas nie mogliśmy skutecznie przebić się przez obronę Jaguara - oceniał Artur Domeracki. - Dobre otwarcie drugiej połowy ułatwiło nam grę. Od dziewięciu kolejek drużyna pozostaje niepokonana i chłopcy wzajemnie motywują się, aby z tym mianem dojechać do mety rozgrywek.

2.liga U-15 (gr.2)
Sparta Gdańsk - BAŁTYK AP II 2:7 (0:3); Bednarczyk 2, Malanowski 2, Snarski 2, Ksawery Lewandowski
BAŁTYK AP II: Kondracki - Kudrycki, Pek, Dobrosielski, Labudda - Kaczyński, Ksawery Lewandowski, Eski - Malanowski, Bednarczyk, Rakowski
oraz Angowski, Pawłowski, Cholewiński, Snarski

2.liga U-14 (gr.1)
Salos Rumia - BAŁTYK AP 0:7 (0:2); Domagała (32, 72), Michalak (38), Michał Szulc (54), Telszewski (56), Drzazgowski (78), Frolików (79)
BAŁTYK AP: Łakomski - Telszewski, Mazurkiewicz, Frolików, P. Stasiak, Lupa, Minga, Słowik, Domagała, Charamsa, Michał Szulc