Ligowy weekend #11 zapamiętamy zapewne z wyjazdu do Kwakowa, gdzie do tej pory nasza młodzież (chyba) nie grała. Na dodatek Olimpijczyk to lider bez straty punktu, co znalazło odzwierciedlenie na boisku.

2004 (C1), sobota 11:00
Beniaminek Starogard Gd. - BAŁTYK 2:1 (0:0); J. Grota (55)
BAŁTYK: Drenda - Ciećwierz, Krassowski, Strzelecki, Jeżyk, P. Kwiatkowski, Przygodzki, Witman, Lemańczyk, K. Ponichtera, J. Grota
oraz Dalecki - Piotrowski, Klamrowski, Wachowicz, Kaliszewski, Sierzputowski

Marcin Samborski zabrał do Starogardu dwóch zawodników z młodszego rocznika, Huberta Klamrowskiego i Kamila Wachowicza (za to zabrakło chorych Adama Kołeckiego i Bartosza Wiśniewskiego). O porażce przesądził gol na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. Za tydzień zespół 2004 zakończy rundę derbami z Arką.

2006 (D1), sobota 11:00
Olimpijczyk Kwakowo - BAŁTYK 5:1 (5:0); Kurzyński
BAŁTYK: Stanik - Kaczmarek, Kurzyński, Jóskowski, Marcin Szulc, Oliwier Hewelt, Zapaśnik, Kasprzak, Kułakowski
oraz Olgierd Hewelt, Wesołowski, Gmiński, Pluta, Leśniak, K. Grota, Kruszczyński

Lider był bezlitosny dla gdynian. Pięć goli do przerwy... Druga sprawa to porywisty wiatr, który w 1. połowie był wielkim sprzymierzeńcem gospodarzy. Oczywiście, zmiana stron odwróciła sytuację, ale o poprawę wyniku było trudno. - Wiało tak bardzo, a przy tym padał deszcz, że o normalnej grze w piłkę nie było mowy - oceniał trener Tomasz Unton. - Szymon Stanik nie mógł wybić piłki dalej niż na piętnasty metr. Po przerwie było na odwrót, golkiper Olimpijczyka kilka razy podawał do nas, tyle że my nie trafialiśmy do bramki. Lider ma swój styl, a przy tym dużo lepiej radzi sobie na fatalnym boisku, które jest w Kwakowie.

2007 (D2), sobota 13:00
BAŁTYK - LZS II Bojano 3:3 (0:1); K. Lewandowski (42), P. Leszczyński (50), Bloch (51)
BAŁTYK: Kondracki - K. Lewandowski, P. Leszczyński, Różewski, Maćkiewicz, Rakowski, Bloch, Chromiński, M. Łoś
oraz Piórkowski, Eski, M. Galas, Pawłowski

Mecz sąsiadów w tabeli (miejsca nr 4 i 5) zakończył się pechowym dla gdynian remisem. W przedostatniej, 59 min, obrońca gości trafił z 20 m w górny róg bramki Bałtyku. Wcześniej podopieczni Bartosza Kultysa dwukrotnie gonili wynik aż w 51 min objęli prowadzenie.

2007 (D2), sobota 15:00
BAŁTYK III - Jaguar III Gdańsk 1:4 (0:3); Pawłowski (35)
BAŁTYK III: Kondracki - Becker, M. Kwiatkowski, K. Wysocki, Piórkowski, Sawicki, Bala, Pawłowski, Angowski
oraz Eski, Chromiński, Pyciński, M. Łoś

2008 (D2), sobota 16:30
Sokół Ełganowo - BAŁTYK II 0:3 (0:0); Pawlak (40), Michał Szulc (50), Kocoń (59)
BAŁTYK II: Matyjaszczyk - Bogdan, Pawlak, Bartlewski, Lackowski, Woźniak, Charamsa, Marcel Szulc, Michał Szulc
oraz Urbański, Kocoń, Iwaszczuk, B. Lewandowski, Miszke, Prokop, Szczepański, Lupa

To dla rocznika 2008 pierwszy wyjazd autokarowy na ligę. W Ełganowie okrutnie wieje, jak chyba wszędzie. Dużo szczegółów na profilu zespołu na FB.