Wszystko w naszych rękach

Dwumecz z Gryfem ze wskazaniem na gości, ale zespół 2005 w rywalizacji o awans wciąż zależy od siebie. Pierwsza porażka juniorów młodszych w grupie 1.

2004 (C1), sobota 9:00
BAŁTYK - Gryf Wejherowo 3:4 (2:2); Witman (9), Sierzputowski (20), Wiśniewski (47)
BAŁTYK: Drenda - Ciećwierz, Krassowski, Kołecki, Ordziński, Dobbek, Lemańczyk, J. Grota, Witman, Jeżyk, Sierzputowski
oraz Dalecki - P. Kwiatkowski, Wiśniewski, Jarząb

Do przerwy gdynianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, aby je stracić w ciągu kilkudziesięciu sekund. Mateusz Sierzputowski od dawna nie był tak skuteczny (wiosną wpisał się na listę strzelców w czwartym z pięciu meczów). Ogólnie wyrównana gra, lecz ze zbyt dużą liczbą banalnych błędów Bałtyku na własnej połowie. Wicelider potrafił je wykorzystać.

2005 (C2), sobota 11:00
BAŁTYK - Gryf Wejherowo 3:3 (2:1); Gajda 2, Kaliszewski
BAŁTYK: J. Leszczyński - Kaliszewski, S. Kwiatkowski, Klamrowski, Gajda, K. Galas, Sawicz, S. Stanulewicz, Suliński, S. Wysocki, Popławski
oraz Daleki - Kaczmarek, Oliwier Hewelt, Pepliński, Kurzyński, Zapaśnik

Konfrontacja wicelidera z liderem. Po ostatnim gwizdku goście utrzymują przewagę 3 pkt., przy czym biało-niebiescy rozegrali o jeden mecz mniej. Naszym atutem pozostaje lepszy bilans z największym konkurentem (7:4 i 3:3), który dotąd tracił punkty wyłącznie z Bałtykiem. Paweł Piper obawiał się, czy aby w decydującym momencie na przeszkodzie nie staną mnożące się kontuzje (przeciwko liderowi nie mogło zagrać m.in. trzech podstawowych obrońców, z tego powodu powołania otrzymało czterech zawodników z 2006). Skończyło się nie do końca satysfakcjonującym remisem, ale i tak cały team pokazał charakter. Piotr Kaliszewski (na zdjęciu poniżej), od małego trenujący z rocznikiem 2004, jest wielkim wsparciem dla rówieśników (gol bezpośrednio z wolnego na 1:1). Dziś grał mimo kłopotów z barkiem. Jakub Popławski dopiero co zdjął gips z ręki i też nie chciał zostawić kolegów w potrzebie.
Do przerwy było 2:1, a spokojnie mogło być i 5:2. Dlatego bramka i zwycięstwo stracone w ostatniej minucie po dośrodkowaniu z rogu musiały zaboleć.

2008 (D2), sobota 13:00
BAŁTYK II - Lechia Gdańsk 2:0 (2:0); Marcel Szulc, Bartlewski
BAŁTYK II: Miszke - Iwaszczuk, Bogdan, Dobrosielski, Szczepański, Charamsa, Marcel Szulc, Bartlewski, Michał Szulc
oraz P. Leszczyński, Pawlak

Właśnie Bałtyk i Lechia oraz Sparta grają w grupie 3 składami złożonymi z zawodników urodzonych w 2008 r. Dziś wyjątkami byli o rok starsi Piotr Dobrosielski po naszej stronie oraz bramkarz po stronie biało-zielonych. Wygrana gdynian - pierwsza wiosenna - zasłużona.

U-17 (B1), sobota 16:00
Sztorm Kosakowo - BAŁTYK 3:1 (); Gębski
BAŁTYK: M. Ponichtera - Dusza, Karpiński, Gębski, Adamczyk, Reszka, Potrykus, Rathenów, Ziemann, Śmigielski, Małyszczycki
oraz B. Lupa, Kmiecik, Święciński, Gowiński, Bieszk, Bezek, Sokalski

Tego jeszcze nie grali. To pierwsze punkty stracone przez Bałtyk w grupie 1 (ba, do soboty straciliśmy łącznie 5 goli), co oznacza, że - aby być pewnymi zachowania fotela lidera - bałtykowcy muszą wygrać cztery ostatnie spotkania. Wszystkie na własnym boisku i dopiero w maju, bo taka to liga. Kończyliśmy mecz w osłabieniu po wykluczeniu Cezarego Gowińskiego